Yukarı kaydır
Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad K:1 No:38
Esenler, İstanbul 34235
hello@danimarka.com.tr
WhatsApp: +90 537 366 0 166
hello@danimarka.com.tr
Bir İBANLAR Markasıdır.

E Ticaret Seo

E Ticaret SEO neden önemli?

Dijital dünyanın vazgeçilmezi olan internet, sunduğu olanakları herkes için farklı şekilde veriyor. Kullanıcılar kadar, kurumsal firmalar da internet üzerinde var olma şekilleriyle farklı avantajlar elde edebiliyor. Özellikleri bakımından son dönemde etkisi ve talebi artan e ticaret, kullanıcıların artık internet üzerinden alışveriş yapmaya hız vermeleriyle daha da önemli hale geldi. Güvenli ödeme olanakları, müşteri memnuniyetinin artması, hızlı gönderi gibi seçenekler kullanıcıların internet üzerinden satın alma eğilimlerini yükseltti. Bu düzenlemeler ve avantajlar sayesinde, kendinize bir e ticaret sitesi açmak, gelir elde etmek isteyebilirsiniz. Var olan bir firma siteniz üzerinden ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi direkt tüketiciye ulaştırmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, özellikleri olan web tasarımları kullanacak, aynı şekilde E ticaret seo işlemlerinizi yapmanız gerekecektir.

Rekabetin oldukça yoğun olduğu internet, doğru ürünün, doğru kişiye gösterilmesi, ulaştırılması mantığı ile işler. Siteniz, bedava ürün bile satsa, alıcılara ulaşamadığınız sürece hiçbir anlam ifade etmez. Peki, kullanıcılar sitenize nasıl gelecek ve satın alma yapacaklardır?

Herhangi şeye ihtiyaç duyduğumuzda, internet üzerinden fiyat araştırması ve ürün kıyaslaması yaparız. Buzdolabı almayı düşünüyorsanız, farklı sorgularla aradığınız en uygun buzdolabına ulaşabilir, özellikleri ve fiyatı hakkında bilgi alabilir, hatta direk satın alabilirsiniz. Peki, satın aldığınız siteye nasıl ulaştınız? E ticaret seo, sizi oraya getirecek olan arama motoru optimizasyonudur. Bu şekilde arama sıralamalarında üst sıralarda yerini alan siteye, siz de ulaştınız.

Anlatıldığında oldukça kolay gibi gelen bu işlemler, alında bir dizi, sistemli ve düzenli işlemler sonrasında oluşur. SEO yani arama motorları ile optimizasyon işleri oldukça karmaşık, teknik bilgi gerektiren işlerdir. Sitelerin alt yapıları, yazılan yazılar, resimlerim boyutlarında, ürünlerin ne şekilde arandığına kadar ciddi anlamda araştırma ve çalışma gerektirir. Bu nedenledir ki tüm büyük e ticaret sitelerinin çok iyi e ticaret seo danışmanları vardır. Bu şekilde ürünlerini geniş kitlelere ulaştırabilir, daha çok satış yapabilirsiniz. Bir nevi seo uzmanı, sitenizi pazarlayan bir pazarlama müdürü gibi işlem yapar.

E Ticaret SEO Hizmeti Nasıl Alınır?

SEO uzmanları genelde ajanlarda bulunurlar. Bireysel çalışanlar çok nadirdir ve performans olarak etkin olmayabilirler. İyi bir SEO danışmanı, sizi en dipten alarak, en üst sıralara taşıyabilir. Bunu yapmanın çok farklı yolları olsa da organik şekilde olanlar hem daha kalıcı hem de daha kazançlı olacaktır. E ticaret seo hizmeti almak istediğinizde, web tasarım firmanızla, kurumsal kimlik çalışma ajansınızla ya da benzer bir kurumla görüşebilirsiniz.

İlk görüşme sonrasında yapmak istedikleriniz, sitenizin mevcut durumu ve benzer şeyler üzerine konuşularak, yol haritaları çıkartılır. Bu şekilde ilerlemeler, hedefler belirlenir. Seo uzmanının yaptığı iş ile ilgili feed back kısa sürede kendini gösterecektir. Site trafiğindeki artış, çalan telefonlar, alınmaya başlayan siparişler zamanla artacaktır. Düzenli şekilde yapılacak olan seo sayesinde, belli bir performans yakalanır. Ancak bunun korunması da oldukça önemlidir. Çünkü e ticaret arenası ciddi rekabetin olduğu, firmaların yoğun olarak seo yaptığı bir alandır. Rakiplerinizden geri düşmemek adına, elde ettiğiniz konumu korumanız gerekir.

Benzersiz bir satış potansiyeli yakalamak için benzersiz ve aktif bir seo çalışması yapılmalıdır. Tüm teknik konular, sosyal medya hesapları, reklamlar gibi etkili ve kombin çalışmaları organize etmek için ise e ticaret seo uzmanı ile çalışmanız en önemli konuların başında gelmelidir.

Danimarka, bu sitede çerezlerin kullanımına izin verir.