Erişim
Levent, Esentepe Mh, Büyükdere Cd. No:199, 34330 Şişli/İstanbul
Tel: +90 850 885 0 995
Destek
hello@danimarka.com.tr

Geri bağlantılar SEO için büyük etkiye sahiptir. Yürütülen kampanyaların başarılı sonuç vermesi çoğu zaman geri bağlantı ihtiyacı doğurur. Bu çalışma ancak doğru ilişki kurulduğunda pozitif etkiler sunar. Hatalı olabilecek sitelerden bağlantı yönlendirmesi yapmak, son derece tehlikeli olup genellikle sitenizin ceza almasıyla sonuçlanır. Peki, gelen bağlantıları nasıl ölçümleyebilirsiniz? İşte, hiçbir program kullanmadan bağlantıları analiz edebileceğiniz 3 önemli ipucu…

Kurgu

Geri bağlantılarla ilgili en önemli kurgu potansiyel ziyaret trafiği üzerinden gerçekleşir. Bağlantınızın bir ya da birkaç sayfada yer alması size ne kadar ziyaretçi sağlayacak? Geri bağlantı inşası oluştururken ilk hedefiniz *click (ziyaret) olmalıdır. Size herhangi bir ziyaret sağlamayacak bağlantılar inşa etmeniz, istediğiniz sonucu vermeyebilir.

Kategoriler

Güçlü link stratejisi doğru ortaklık kurmayı gerektirir. Eğer siteniz için etkili linkler inşa etmek istiyorsanız, sizin için en ilintili olabilecek siteleri tercih etmelisiniz. Web sitenize bağlantı yönlendirecek sayfa, asla yayınlarınızdan farklı şekilde yayın yapmamalıdır. Bağlantı inşası genellikle haber sitelerinden yapılsa da doğru bilinen bu uygulama, son derece yanlıştır. Bunun nedenlerini en zararlı backlink çeşitleri yazımızda okuyabilirsiniz.

Kiralık Bağlantılar

Sitelerin alt bölümlerinde yer alan bağlantılar footer link olarak adlandırılır. Genellikle anahtar kelime içeren bu bağlantılar, ücret karşılığında satılır ve sınırlı sürede yayın yapar. Bağlantı inşa edeceğiniz sitede bu tür bağlantıların yer almıyor olması oldukça önemlidir. Yakın zamanda gerçekleşen Google Çekirdek Güncellemesi bu uygulamayı tercih eden siteler üzerinde negatif etkiler yaratıyor. Bu durum, sitenizin arama görünürlüğünü önemli şekilde azaltır ve ziyaretçi kaybına yol açar.  

Evet bu yazımızda, hiçbir program kullanmadan geri bağlantıları analiz edebileceğiniz 3 farklı ipucu paylaştık. Geri bağlantıları analiz etmek konusunda bilgi ve yardıma ihtiyacınız varsa, bu başlık altında yorum ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Author avatar
danimarka
https://www.danimarka.com.tr

Post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Danimarka size daha tercihe dayalı ve akıllı seçenekler sunmak için çerezlerden yararlanmaktadır.